+48 17 852 52 30

Termalica

 

Firma Bruk-Bet® znana jest, jako producent atrakcyjnych wyrobów dla domu, ogrodu, miast, drogownictwa i ochrony środowiska. Produkty charakteryzują się najwyższą jakością pod każdym względem.

Firma Bruk-Bet® produkuje najcieplejszy na rynku materiał konstrukcyjno-izolacyjny z betonu komórkowego o nazwie Termalica. Bloczki odmiany 300 kg/m³ o rewelacyjnie niskim współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,075 W/mK dają możliwość uzyskania większej izolacyjności termicznej ściany lub zmniejszenie jej grubości przy założonym współczynniku przenikania ciepła U. Ściany o grubościach 48 cm zapewniają wartość współczynnika przenikania ciepła U na poziomie 0,16 W/m2K.

Wyroby z betonu komórkowego Termalica tworzą kompletny system ścienny pozwalający na wznoszenie zarówno ścian zewnętrznych i wewnętrznych – nośnych, działowych i wypełniających.

Termalica umożliwia łatwe, szybkie oraz czyste wznoszenie ścian, tworząc najbardziej racjonalny system budowlany.

Bloczki Termalica dla ścian jednowarstwowych

Najcieplejsza ściana jednowarstwowa zbudowana z bloczka TERMALICA EKSTRA o grubości 48 cm pozwala uzyskać współczynnik przenikania ciepła U=0,16 W/m²K. TERMALICA KLASA to zestaw bloczków do budowy ścian jednowarstwowych zapewniających energooszczędne właściwości budynku, spełniające aktualne wymagania w zakresie izolacyjności przegród zewnętrznych U≤0,23 [W/m²K].

Bloczki Termalica dla ścian jednowarstwowych

Bloczki Termalica dla ścian jednowarstwowych

Bloczki Termalica dla ścian dwu- i wielowarstwowych

Popularnymi rozwiązaniami ścian zewnętrznych wielowarstwowych są ściany dwuwarstwowe oraz trójwarstwowe. Przegrody dwuwarstwowe składają się z części nośnej konstrukcyjnej wykonywanej z bloczków odmian Termalica 400, 500, 600 i 700 o grubości 20, 24 i 30 cm oraz warstwy izolacji termicznej z płyt wełny mineralnej lub styropianu.

Bloczki Termalica dla ścian dwu- i wielowarstwowych

Bloczki Termalica dla ścian dwu- i wielowarstwowych

Nadproża Termalica®

Nadproża w systemie Termalica mogą być wykonane przy użyciu elementów szalunkowych typu U lub prefabrykowanych belek zbrojnych o standardowych długościach od 120 do 300 cm. Belki stosujemy zarówno pojedynczo, jak również w układzie zespolonym. Produkowane są one w szerokościach 10, 12, 15 i 20 cm i ich odpowiednie zestawienie pozwala na dopasowanie do grubości ściany.

Nadproża Termalica®

Nadproża Termalica®

Kształtki U Termalica®

Elementy typu U, posiadają systemową długość 599 mm i wysokość 249 mm. Nadproża Termalica® ze względu na stosunkowo mały ciężar umożliwiają ręczną zabudowę otworów okiennych i drzwiowych. Nadproża U mogą być dodatkowo stosowane do wykonywania wieńców oraz pionowych i poziomych belek żelbetowych oraz wzmocnień ścian. Nadproża eliminują efekt mostka cieplnego i pozwalają na uzyskanie jednorodnej powierzchni ściany.

Kształtki U Termalica®

Kształtki U Termalica®

Płytki Termalica®

Płytki stosowane są do ociepleń i obudów elementów żelbetowych, ścianek rozdzielających, obudowy wanien, budowy półek itp.

Płytki Termalica®

Płytki Termalica®

Bloczki Termalica dla ścian nośnych

Ściany nośne wewnętrzne mają za zadanie przenoszenie na fundament obciążeń z wyższych kondygnacji, stropów i dachu oraz stanowią usztywnienie całego budynku. Murowane są zazwyczaj z bloczków betonu komórkowego Termalica odmiany 400, 500, 600 i 700 o grubości 24 cm.

Bloczki Termalica dla ścian nośnych

Bloczki Termalica dla ścian nośnych

Płyty stropowe i dachowe Termalica® Sprint

Wielkowymiarowe płyty stropowe i dachowe Termalica® Sprint produkowane ze zbrojonego betonu komórkowego przeznaczone są do wykonywania stropów i dachów w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym i wielorodzinnym, a także w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej.

Płyty stropowe i dachowe Termalica® Sprint

Płyty stropowe i dachowe Termalica® Sprint

Zbrojone płyty ścienne Termalica® Sprint

Wielkoformatowe płyty ścienne Termalica® Sprint, produkowane ze zbrojonego betonu komórkowego, przeznaczone są do wznoszenia ścian zewnętrznych oraz ścian działowych wewnętrznych w obiektach przemysłowych, handlowych i komercyjnych. Zbrojone elementy ścienne Termalica montowane są do konstrukcji nośnej budynku wykonanej z prefabrykowanych słupów i rygli stalowych lub żelbetowych.

Zbrojone płyty ścienne Termalica® Sprint

Zbrojone płyty ścienne Termalica® Sprint

Pustaki szalunkowe PS-24, PS-30, PS-36,5

Pustaki pełnią funkcję zespolonych szalunków betonowych. Układane warstwowo na zakładkę, zbrojone i zalewane betonem, pozwalają na najszybsze wykonanie fundamentów. Ułatwieniem jest tutaj dokładność wymiarowa oraz połączenia wpust-wypust. W porównaniu do tradycyjnych, pracochłonnych i kosztownych szalunków drewnianych, pozwalają oszczędzać czas i pieniądze. Nie wymagają użycia zaprawy. W zestawie: pustaki połówkowe i narożne.

Pustaki szalunkowe PS-24, PS-30, PS-36,5

Pustaki szalunkowe PS-24, PS-30, PS-36,5

Termalica gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji.

Wytrzymałość każdej odmiany Termaliki pozwala na uznanie materiału jako konstrukcyjny, oraz na wznoszenie wielokondygnacyjnych budynków (do 5 kondygnacji).

Tylko jeden bloczek o grubości 40 cm i o najniższej gęstości 300 kg/m³ przenosi ciężar ok. 48 ton.

Termalica jest odporna na czynniki zewnętrzne, zarówno wysoką jak i niską temperaturę nawet przy bardzo wysokiej wilgotności.

Termalica zabezpiecza bardzo wysoką ochronę ogniową na ewentualność pożaru. Jest materiałem całkowicie niepalnym.

Ściany z betonu komórkowego zapewniają dobrą dźwiękochłonność, spełniając wymagania normy. Ze względu na jednorodność struktury izolują we wszystkich kierunkach jednakowo. Ściany w budynkach szeregowych wymagają dodatkowej izolacji.

Ogólnie Termalica to kompletny system i materiał przeznaczony do budowy domów jednorodzinnych, jak również wielokondygnacyjnych budynków mieszkaniowych i szeregowych. Wszystkie połączenia są dopracowane, sprawdzone w praktyce i nie posiadają słabych punktów. Żaden inny materiał ścienny nie posiada tylu zalet jednocześnie (izolacyjność cieplna, paroprzepuszczalność, ognioodporność, wytrzymałość itd.). Nie ogranicza możliwości architektonicznych. Dzięki łatwej obróbce możliwe jest wykonanie niemal każdego kształtu ściany wg indywidualnych potrzeb. Może być użyty również do modernizacji i renowacji budynków.

 

BRUK-BET® Sp. z o.o.
Nieciecza 199
33-240 Żabno
E-mail: biuro.handlowe@bruk-bet.pl
Infolinia: 801 209 047

www.termalica.pl
www.bruk-bet.pl